Legnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa  »  Aktualności  »  Panele słoneczne wytwarzają prąd na dachach budynków LSM

Elektroniczna Strefa Mieszkańca Zaloguj się, aby śledzić informacje o lokalu, czynszu oraz stanie wody. Przetargi organizowane przez LSM Zapoznaj się z przetargami organizowanymi przez LSM. Usterki i awarie - formularz zgłoszeniowy Usterki i awarie możesz zgłosić dzięki formularzowi zgłoszeniowemu.

Szybkie dane kontaktowe:

Centrala telefoniczna: 767-230-990
Pogotowie techniczne: 767-230-999
Adres e-mail: lsm@legnickasm.pl

Biura Spółdzielni są czynne:

Poniedziałki i środy:  700 - 1500
Wtorki:  700 - 1700
Czwartki i piątki: 800 - 1500
 

Kasy Spółdzielni są czynne:

Poniedziałek - piątek:  800 - 1700  

Sekcja Czynszów obsługuje:

Wtorki:  700 - 1700
Piątki:  800 - 1500

Panele słoneczne wytwarzają prąd na dachach budynków LSM 

W styczniu bieżącego roku – po rocznych przygotowaniach - Legnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa rozpoczęła budowę na administrowanych przez LSM budynkach mieszkalnych pierwszych instalacji wytwarzających energię elektryczną z promieni słonecznych, tzw. elektrowni fotowoltaicznych. W pierwszym etapie na położonych w centrum miasta 11-kondygnacyjnych budynkach mieszkalnych przy ul. Młynarskiej zrealizowano budowę pięciu instalacji. Łącznie na wieżowcach przy ul. Młynarskiej zamontowano 158 paneli fotowoltaicznych o mocy ponad 42 kilowatów. 
Darmowa słoneczna energia w budynkach zużywana będzie na tzw. „częściach wspólnych” – to jest do oświetlania klatek schodowych i piwnic oraz wind w budynkach.
Legnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa pozyskała niebagatelne wsparcie dla tego przedsięwzięcia ze strony Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach ogólnopolskiego programu pod nazwą „Wspieranie rozproszonych, odnawialnych źródeł energii Prosument - linia dofinansowania z przeznaczeniem na zakup i montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii poprzez WFOŚiGW”.
Uzyskane nadwyżki wyprodukowanego prądu będą sprzedawane do sieci elektroenergetycznej Tauronu, z którym zawarto odpowiednie umowy.
Przewidujemy, że inwestycja zwróci się po około 7 do 10  latach, w wyniku czego Spółdzielnia będzie ponosić niższe koszty za energie elektryczną. Zyska także środowisko naturalne  - dzięki wykorzystaniu Odnawialnych Źródeł Energii ze słońca do atmosfery w naszym mieście trafi mniej gazu cieplarnianego CO2


Przykładowo 27 czerwca 2016 r. tylko panele fotowoltaiczne zamontowane na dachu budynku przy ul. Młynarskiej 1 wygenerowały 20,95 kWh energii, co odpowiada zagotowaniu 215 czajników wody i zaoszczędziło 11 kg dwutlenku węgla, który nie został wyemitowany do atmosfery.

Poglądowy film prezentuje moc paneli z ul. Młynarskiej 1 w zależności od pory tego dnia  

Zareklamuj się na stronach LSM!